Szczepienia przeciwko COVID-19 – informacje dla pacjentów

Szczepienia COVID-19 – INFORMACJE DLA PACJENTÓW

MONITORING POZIOMU PRZECIWCIAŁ U OZDROWIEŃCÓW - REKRUTACJA UNIWERSYTET MEDYCZNY WE WROCŁAWIU

Ozdrowieńcy, którzy planują poddać się szczepieniu przeciw COVID-19 mogą wziąć udział w bezpłatnym monitoringu poziomu przeciwciał.
Badania są prowadzone przez Zespół ds. Zarządzania Kryzysowego Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu w ramach grantu „Immuno”.
Monitoring odpowiedzi humoralnej u ozdrowieńców jest skierowany do osób po 18 r. życia, które przeszły COVID-19, a następnie będą szczepiły się przeciw koronawirusowi. 

Zgłoszenia możliwe są za pośrednictwem linku:

Ankieta na potrzeby badania Zespołu ds. Zarządzania Kryzysowego (umed.wroc.pl)

Wszelkie informacje dostępne do uzyskania pod numerem telefonu +48 793 477 007

Osoby zakwalifikowane do udziału w bezpłatnym programie „Immuno” poddawane są rocznej ocenie poziomu przeciwciał w klasie IgG przeciw SARS-CoV-2. Ponadto dzięki monitoringowi badacze są w stanie ocenić bezpieczeństwo szczepionek przeciw Covid-19
i skuteczność ochrony przeciwko zakażeniu SARS-CoV-2

Chętni do udziału w badaniu ozdrowieńcy muszą mieć udokumentowane przebyte zakażenie SARS-CoV-2 w czasie od 01 października do 28 lutego 2021 oraz wiek powyżej 18 roku życia.

Od każdego uczestnika badania przed pierwszym, przed drugim szczepieniem oraz 1-4 tygodnie i 12 miesięcy od podania drugiej dawki szczepionki zostanie pobrana krew w ilości dwóch łyżek stołowych celem badania poziomu przeciwciał
po przebytym zakażeniu koronawirusem i następnie po szczepieniu. Podczas każdej wizyty będą również poproszeni 
o wypełnienie ankiety.

Każdy uczestnik badania otrzyma informację o wynikach badań.

W badaniu nie mogą wziąć udziału osoby, które:
– chorują na cukrzycę, nowotwory, AIDS, przewlekłą chorobę nerek, wątroby, układu oddechowego,
– są leczone immunosupresyjnie,
– przebyły zakażenie koronawirusem przed 01.10.2020 i po 28.02.2021.

Uwaga: Prowadzący powyższe badanie nie rejestrują na szczepienia, nie mają wpływu na miejsce ich wykonania oraz terminy szczepień.

Jak się zaszczepić?

Powszechne szczepienia całego społeczeństwa ruszają w styczniu 2021 roku. Jeszcze w grudniu 2020 r. rozpoczęły się szczepienia pracowników służby zdrowia. Kolejność szczepień ustala Narodowy Program Szczepień przeciwko COVID-19. Dlaczego? Zależy nam na tym, by jak najszybciej ochronić osoby najbardziej narażone na chorobę – medyków i personel niemedyczny, który codziennie dba o nasze zdrowie, a także seniorów.

Powszechne szczepienia zaczynamy od seniorów

Seniorzy będą szczepieni w Polsce w ramach szczepień powszechnych w pierwszej kolejności. Jak wygląda harmonogram rejestracji?

  • Od 15 stycznia rusza rejestracja na szczepienia przeciw COVID-19 dla seniorów, którzy skończyli 80 lat.
  • Od 22 stycznia zarejestrować się będą mogły osoby powyżej 70. roku życia.

Szczepienia zarejestrowanych seniorów rozpoczną się 25 stycznia 2021 roku.

Jak się będzie można zarejestrować?

Jeżeli jest już Twój etap rejestracji (od 15.01 – osoby powyżej 80. roku życia, od 22.01 – osoby powyżej 70. roku życia), masz 3 możliwości zapisu na szczepienie:

1. Zadzwoń na całodobową i bezpłatną infolinię – 989

Możesz to zrobić sam lub może Cię zapisać ktoś bliski z rodziny. Do zapisu wystarczy numer PESEL. Numer telefonu komórkowego nie jest wymagany, ale jeśli go podasz, otrzymasz SMS z potwierdzeniem umówienia wizyty na szczepienie. W ten sposób możesz zarejestrować swoich dziadków lub rodziców. 

Podczas rejestracji wybierzesz dokładny termin oraz miejsce szczepienia. Następnie – jeśli podałeś numer telefonu – otrzymasz SMS z potwierdzeniem umówienia wizyty na szczepienie.

2. Zarejestruj się elektronicznie poprzez e-Rejestrację dostępną na pacjent.gov.pl 

(IKP – Internetowe Konto Pacjenta)

System zaproponuje Ci pięć dostępnych terminów w punktach szczepień, które znajdują się blisko Twojego adresu zamieszkania. Jeśli żaden z proponowanych terminów nie będzie Ci pasował albo będziesz chciał zaszczepić się w innym punkcie, w innym mieście – będzie taka możliwość. Wystarczy, że skorzystasz z dostępnej wyszukiwarki i wskażesz dogodną dla Ciebie datę i lokalizację.

ZOBACZ MAPĘ PUNKTÓW SZCZEPIEŃ 

Zaraz po dokonaniu rezerwacji, otrzymasz powiadomienie SMS, a następnie ponownie przypomnimy Ci o szczepieniu dzień przed planowanym terminem.

Jeśli chcesz skorzystać z tego sposobu rejestracji, musisz posiadać Profil Zaufany. Jeżeli go nie masz, skontaktuj się z infolinią NFZ 989, bezpośrednio z wybranym punktem szczepień lub skorzystaj ze wsparcia swojej przychodni.

3. Skontaktuj się z nami.

Drogi Pacjencie – TY decydujesz, w której placówce medycznej chcesz się zaszczepić!
Najważniejsze informacje dla Pacjentów chcących zaszczepić się w Centrum Medycznym DOBRZYŃSKA:
Obecnie wszystkie placówki medyczne uzależnione są od dostaw szczepionek. 
Każda przychodnia będzie otrzymywać po 30 dawek szczepionek na tydzień. 
Rejestracja jest prowadzona do końca marca 2021 roku. 
Rejestracja na okres następny nastąpi po otrzymaniu informacji z Ministerstwa Zdrowia o ilości dostarczanych do Centrum Medycznego DOBRZYŃSKA szczepionek.
Szczepienia będą odbywać się w naszej Przychodni od 25 stycznia 2021.
 
Rejestracja telefoniczna pod nr tel. 609 10 10 22 oraz
71/ 344 28 53
 

Do zapisu wystarczy numer PESEL oraz numer telefonu komórkowego. Na podany numer otrzymasz SMS z potwierdzeniem umówienia wizyty na szczepienie. W ten sposób możesz zarejestrować siebie, swoich dziadków lub rodziców.

Po otrzymaniu 1 dawki szczepienia Pacjent zostanie umówiony na kolejny termin (na podanie 2 dawki).

Każdy Pacjent (najpierw 80+, potem 70+) powinien mieć wygenerowane automatycznie e-skierowanie. SKIEROWANIA WAŻNE SĄ 60 dni.

W DNIU SZCZEPIENIA Pacjent wypełnia kwestionariusz_szczepienia_z_oswiadczeniem

Szczepionka przeciw COVID-19 to jeden z najważniejszych elementów, dzięki któremu możemy powstrzymać epidemię.

Jak działa? Szczepionka wyzwala w organizmie człowieka naturalną produkcję przeciwciał. Stymuluje także nasze komórki odpornościowe, tak aby chroniły nas przed zakażeniem COVID-19.

Dlaczego warto się zaszczepić? Pokonanie koronawirusa jest możliwe tylko poprzez przerwanie jego transmisji z człowieka na człowieka. Szczepionka daje nam taką możliwość. Aby efekty były jak najlepsze i jak najszybsze, musimy być odpowiedzialni i solidarni. Każda osoba, która się zaszczepi, ma szansę przerwać łańcuch zakażeń. Nasze zaszczepienie się, to nie tylko ochrona dla nas. To także ochrona naszych rodziców, dziadków, dzieci i przyjaciół.

Masz dodatkowe pytania?
Chcesz się zarejestrować?
Skontaktuj się z nami !

Skip to content
Visit Us On FacebookVisit Us On LinkedinVisit Us On Youtube